НОВИНИ, СТАТТІ, ОГЛЯДИ

Коли потрібен не просто копірайтер

Якщо мова про здоров’я, то з будь-якою проблемою ви можете звернутися до терапевта. Але в багатьох випадках він направить вас до вузького спеціаліста. Та й самі ви звикли очі довіряти окулісту, вуха — отоларингологу, а серце — кардіологу. І тим паче не йдете зі своєю недугою в перший кабінет, що трапився на шляху. Ця ж нехитра логіка підказує, що за текстом, який продає, потрібно йти до копірайтера, а за текстом журналістського жанру — барабанний дріб по клавіатурі! — до журналіста. Який ще й копірайтер. І редактор. Словом, один із нас. У якого можна замовити:

новину

Це альфа і омега журналістики. Ще на студентській лаві осягаєш принцип перевернутої піраміди та інші ази. А потім, уже в редакції, як перші завдання на тебе чекають саме короткі інформаційні матеріали. Їздиш усюди, трешся поміж людей, вчишся добувати інформацію, а потім відділяти кукіль від пшениці, пишеш і переписуєш під батьківським/материнським наглядом редактора. Тільки так цього й навчаються. А ще, всупереч стереотипам, цей жанр ніколи не переростаєш. Словом, такий досвід, як і будь-який інший, з’являється не на порожньому місці. А разом із навичками копірайтера він утворює дієвий симбіоз. Він і дасть вам змогу отримувати іміджеві та фінансові дивіденди навіть від таких начебто некомерційних текстів, як новини компанії.

статтю

Як не дивно, більшість відвідувачів цієї сторінки не зовсім розуміють, за чим саме прийшли. Справа в тому, що стаття — поняття розмите. І ніхто, окрім журналістів, не зобов’язаний відрізняти її від, скажімо, кореспонденції чи нарису. Тим паче в інтернеті, де цим терміном називають чи не кожен текст, що перевищує за розміром замітку. Тож давайте на зло підручникам і незчисленним класифікаціям розділимо їх усього на 2 різновиди:

Інформаційна стаття

Матеріал, покликаний щось описати: вашу компанію, її історію, перелік послуг. Розповідаємо, щоб викласти факти.

Аналітична стаття

Це вже більш детальне занурення в суть питання. Пояснюємо, зіставляємо, знаходимо причини і наслідки, даємо оцінку та описуємо перспективи.

Усе одно не можете визначитися самі — не біда. Вислухаємо, проконсультуємо та підкажемо, що вам насправді потрібно.

огляд

На що ми можемо написати огляд? Та на що завгодно! Але варіантів дій знову 2:

 • Текст про щось віртуальне й тому загальнодоступне. Наприклад, про мобільний додаток або онлайн-сервіс. Їх ми самі вивчимо й на основі свого досвіду використання все напишемо.
 • Текст про щось конкретне, що знаходиться у вас. Наприклад, про якийсь товар. Його ви самі потримаєте в руках, розглянете під лупою і випробуєте в дії. Ну а ми перетворимо ваші враження або навіть сухий список характеристик на повноцінний текст з об’єктивною оцінкою.
 • Контекст появи товару, порівняння його з конкурентами, докладний опис можливостей, визначення переваг та недоліків — лише так можна дати повне уявлення про товар чи послугу. І лише так ми діємо.
   
  На цих жанрах ми не те що собаку з’їли — пів зоопарку побувало в нашому меню. Тож ось форма для замовлення — дійте. Ну а далі діятимемо ми.
   
  Наші розцінки — 10 $ за 1 000 знаків грамотного й цікавого тексту. Діють знижки та програма лояльності.

  лишіть заявку — і ми з вами зв'яжемося